Třicátá olympijská naděje

Patnáctiletá kanoistka Tereza Marie Jančová je v pořadí již třicátou olympijskou nadějí Ostrožské Nové Vsi, jenž reprezentovala Českou republiku na tradičním podzimním mezinárodním klání 15ti-17ti letých v rychlostní kanoistice. Do letošního dějiště na poznaňské dráze Malta ve Velkopolsku se sjela konkurence 778 závodníků ze 43 zemí !. Trenér Ostrožské Nové Vsi Vít Pjajčík vzpomíná na začátky soutěže v roce 1995: „Shodou okolností také v Poznani jsme se tehdy utkali s výběry Polska, Slovenska, Maďarska a Německa. No a v posledních letech se tato skvělá akce rozrostla do neuvěřitelných rozměrů“. Kanoistce Jančové se bohužel nepodařilo postoupit ze semifinálových jízd. „Soupeřky mají určitě natrénováno podstatně více“, hodnotí výkony trenér Pjajčík a uzavírá: „Je to ní, zda-li se chopí výzvy a minimálně do výběru olympijských nadějí se dostane i příští sezónu“.
V celkovém hodnocení obsadila česká výprava pátou pozici, na stupních vítězů se reprezentanti ČR objevili 18 krát.
 
Dosavadní olympijské naděje z Ostrožské Nové Vsi
 
Michal Laga (79), Vítězslav Kolář (79), Michal Kusák(80), Bohumil Kusák (80), Tomáš Kusák (79), Jiří Marek (79), Vlastimil Basovník (81), Pavel Kusák (82), Jakub Hirš (81), Martin Minařík (83), Barbora Basovníková (83), Petr Pospíšil (84), Lubomír Botek (85), Ondřej Šišpera (85), Petra Basovníková (86), Josef Klimosz (87), Martin Valný (88), Monika Machová (91), Martin Mach (93), Filip Nikl (95), Kateřina Pjajčíková (96), Jakub Mlčoch (96), David Janík (98), Jiří Zalubil (00), Vendula Kyselá (01), Veronika Húsková (01), Ondřej Prchlík (05), Simona Andrýsková (05), Klára Studničková (05), Tereza Marie Jančová (08)
 
V termínu regaty olympijských nadějí se závodilo rovněž v Jablonci nad Nisou, odkud si devítiletá kajakářka Justýna Černá přivezla tři medaile. Tento víkend ćeká rychlostní kanoisty poslední celostátní a pohárový závod – mistrovství České republiky na 5km v Nymburce na Labi, se startem a cílem u domovské loděnice olympioniků Martina a Petra Fuksových.