Medaile z Labe i Olešné

Závěr Labského poháru v Černožicích a v Kuněticích nad Labem absolvovalo několik závodníků oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves. Z 51. Černožického kilometru si devítičlenný tým přivezl osm medailových úspěchů a patnáctou pozici v celkovém hodnocení. O vítězství se postaral jedenačtyřicetiletý veterán Jan Všetečka na kajaku, další cenné kovy brali kanoista Lukáš Zálešák, na minikajacích pak sourozenci Jonáš, Jáchym a Justýna Černí, Alexandr Gabrhel a Daniel Plevák. Následný 26. Pohár Sezemic v Kuněticích vynesl sedmi pádlujícím ze Slovácka jedenáctou příčku. Na jedenácti medailích se podíleli kanoisté Lukáš Zálešák, Tobiáš Dostál, benjamínci Jáchym a Justýna Černí, Alexandr Gabrhel a Daniel Plevák. Roli vrchního rozhodčího zastával Tomáš Mlčoch, který byl o den dříve jedním ze startérů v Černožicích. Postu komentátora se pod Kunětickou horou ujal trenér Vít Pjajčík.
Dorostenecký kajakář Vojtěch Tischer startoval na přehradě Olešná ve Frýdku-Místku, kde zvítězili spolu s domácím Ondřejem Barabášem na deblkajaku, v individuálním klání skončil třetí.
Ostrožská Nová Ves byla zastoupena také na mistrovství světa v maratónu v dánském Vejenu, a sice rozhodčím Markem Mazurem.
Od čtvrtka bude na regatě olympijských nadějí v polské Poznani reprezentovat Českou republiku patnáctiletá kanoistka Tereza Marie Jančová, sourozenci Černí se vydají na Jablonecký trojúhelník
 
Příjemného teplého počasí mohou chlapci a děvčata se zájmem o pádlování využít k vyzkoušení této oblíbené olympijské sportovní aktivity. Stačí si na stránkách pojdpadlovat.cz najít nejbližší loděnici a vydat se tam.