Dlouhé tratě na Moravě

Po 46.Novoveském přespoláku pokračovala Velkomoravská liga v rychlostní kanoistice na řece Moravě v Kojetíně. Ostrožskou Novou Ves reprezentovala patnáctka chlapců a děvčat. Pádlující měli v sobotu, 15.dubna o soupeře navíc, a to silný proud toku, na němž nakonec kanoisté, kajakáři, kajakářky a kanoistky ze Slovácka získali osm medailových umístnění. Jako vítězové se domů z dvoukilometrové trati vraceli blatnický Václav Rolenc s kudlovickým Jiřím Uvírou (deblkajak žáků), Tereza Studničková se svojí bývalou kolegyní Emou Vymazalovou (deblkajak žaček), uherskoostrožský Alexandr Gabrhel (minikajak dvanáctiletých), i spolu s Matějem Mikoškou (deblkajak dvanáctiletých) a uherskoostrožská Tereza Galušková se Sárou Pochylou (deblkajak dvanáctiletých). Další medaile přidali patnáctiletá Tereza Marie Jančová, bronzová na kanoi (4km), čtrnáctiletý Jiří Uvíra, stříbrný na kajaku (4km) a jedenáctiletá Sabina Prchlíková na deblkajaku (spolu s hranickou Vývodovou, 2km).

Termín Dlouhých tratích na Moravě byl v Obozu u Slapské přehrady posledním dnem jarního soustředění reprezentačního družstva juniorů, sportovního centra mládeže a některých dorosteneckých závodníků. Účastnili se jej kajakář Ondřej Prchlík, kanoistka Klára Studničková, jeho úvodu spolu s trenérem Pjajčíkem také kajakářka Nikola Balcarová, kajakáři Vojtěch Tischer a olomoucký Filip Lukáš, jenž přestoupil do TJ ONV z LS Brno.

Právě Brno mělo o den později, v neděli, 16.dubna hostit třetí závod Velkomoravské ligy a závod Českého poháru benjamínků, nicméně druhý povodňový stupeň na řece Svratce slibně obsazenou akci nedovolil uspořádat.

Od úterý, 18.dubna do čtvrtka, 20.dubna se na račickém kanálu pojede první nominační závod dospělých, který je odrazovým můstkem pro Světové poháry v maďarském Szegédu a polské Poznani. Příznivci rychlostní kanoistiky v Ostrožské Nové Vsi budou beze sporu sledovat počínání třiadvacetiletého odchovance, kanoisty Jiřího Zalubila (nyní Dukla Praha), který po roční pauze zaklekne ve středu do deblkanoe spolu s o dva roky mladším odchovancem kojetínské kanoistiky Jiřím Minaříkem. Juniorští mistři Evropy a trojnásobní světoví medailisté v juniorské kategorii a do 23ti let se pokusí konkurovat české olympijské deblkanoi bratrů Martina a Petra Fuksových.

O víkendu (22.-23.4.) pojede žactvo, dorost a junioři dlouhé tratě (2km intervalově a 4km s hromadným startem) o první pohárové body na jezeře Matylda v Mostě.

slovacky.denik.cz

idobryden.cz

výsledky