Novoveský přespolák 2023

142 pádlujících, 134 běhajících a 66 šplhajících, to byl 46. Novoveský přespolák v Ostrožské Nová Vsi. Akce zařazená do projektu ČUS Sportuj s námi se uskutečnila  za solidního počasí v sobotu, 1. dubna na jezeře Čtverec a v jeho okolí. Dopolední pádlování odstartovala kilometová jízda dračí lodě a outrrigerů, následovaly závody benjamínků na minikajacích a minikanoi, ve věkových kategoriích benjamínků 10-12 letých, zařazené do Českého poháru. Dvoukilometrová klání střídaly souboje kanoistů, kanoistek, kajakářů a kajakářek na pěti kilometrech. Nejrychlejšími na minikajaku byli dvanáctiletí Anna Řihošková (Kojetín) a Alexandr Gabrhel (Ostrožská Nová Ves), v minikanoi dominoval kojetínský Prokeš. Jeho oddílový kolega, osmnáctiletý Ondřej Hirsch ovládl kajakářské kategorie, patnáctiletá Laura Csomová (Přerov) byla nejrychlejší mezi kajakářkami. Na kanoi vyhráli sedmnáctiletí – přerovský Ondřej Neradil a Sofya Palashavets z LS Brno. Rychlostní kanoisté soutěžili také o body do Velkomoravské ligy. Domácím se podařilo prosadit na stupně vítězů patnáctkrát. Ve šplhu na tyči byla nejrychlejší čtrnáctiletá kajakářka Ostrožské Nové Vsi Tereza Studničková a patnáctiletý brněnský kajakář Cyril Slezák. Členové oddílu kanoistiky TJ ONV si došplhali celkem pro 13 cenných kovů. Dvacetiletý běžec AK Olomouc Petr Bachan obhájil loňské prvenství na trati 7,5km časem 28:53,9. Čtyřiapadesátiletý veterán Miroslav Nemšák hájící barvy Runsport teamu zaostal za vítězem necelých dvacet vteřin. Na vavříny svého otce z předcházejících Novoveských přespoláků se pokusil navázat vicemistr světa, bývalý hráč NHL (Columbus Blue Jackets) Jaroslav Balaštík. Ve veteránech skončil běžec JS teamu pod stupni vítězů – čtvrtý. Nejrychlejší běžkyní se stala Tereza Fusková z AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště. Dvouapůlkilometrový okruh kolem jezera zdolala za 9:54,9. Sportovci pořádajícího spolku protli cílovou linii na některé z medailových pozic jedenáctkrát. Letošního Novoveského přespoláku se zúčastnilo 183 sportovců, čímž byl vyrovnán účastnický rekord z před čtyř let.
  • nejrychlejší kanoista: Ondřej NERADIL, Kanoistika Přerov
  • nejrychlejší kanoistka: Sofya PALASHAVETS, LS Brno
  • nejrychlejší kajakář: Ondřej HIRSCH, Kanoistika Kojetín
  • nejrychlejší kajakářka: Laura CSOMOVÁ, Kanoistika Přerov
  • nejrychlejší minikanoista: Jindřich PROKEŠ, Kanoistika Kojetín
  • nejrychlejší minikajakář: Alexandr GABRHEL, TJ Ostrožská Nová Ves
  • nejrychlejší minikajakářka: Anna ŘIHOŠKOVÁ, Kanoistika Kojetín
  • nejrychlejší šplhounka: Tereza STUDNIČKOVÁ, TJ Ostrožská Nová Ves