Zalubil s Minaříkem ujeli olympionikům

Třiadvacetiletý odchovanec Ostrožské Nové Vsi, nyní závodník Dukly Praha Jiří Zalubil obsadil úvodní den I.nominačního závodu dospělých v rychlostní kanoistice v Račicích, šesté místo na pěti set metrové trati. Zvítězil Martin Fuksa před svým bratrem Petrem a Zalubilovým deblistou Jiřím Minaříkem. Finále se jelo za nepříjemného protivětru.
Právě s kojetínským odchovancem Minaříkem se Zalubil postaral možná o největší překvapení prvního nominačního závodu. Na nové olympijské trati – 500m doslova ujeli bratrům Martinu a Petru Fuksovým a s přehledem zvítězili. K nečekanému skalpu přidal Jiří Zalubil z Mařatic pěkné čtvrté místo ve sprintu na 200m. Poslední den I.nominačního závodu dospělých se vítězná deblkanoe z nové, 500 metrové olympijské distance na dosavadní olympijské trati – kilometru nakonec neobjevila. „Jirka (Minařík) nechtěl pokoušet bolestivé rameno, aby to neodnesla následná příprava“, objasnil odchovanec Ostrožské Nové Vsi Zalubil. Vítězství v domácí kvalifikaci je v olympijské nominační sezóně pro juniorské mistry Evropy a medailisty ze světového šampionátu juniorů a do 23ti let významným povzbuzením. V Labe aréně v Račicích, kde se od úterý, 18.dubna do čtvrtka, 20.dubna pádlovalo o nominace na závody Světového poháru v Szegédu a Poznani panovaly nevlídné podmínky.