Z národního šampionátu na MS

Jedenatřicet závodníků TJ Ostrožská Nová Ves a odchovanec Jiří Zalubil nastoupilo od čtvrtka, 28.července do neděle, 31.července celkem šestapadesátkrát do přímých bojů o medailová umístnění v rámci mistrovství České republiky na krátkých tratích jehož součástí byly „nemistrovské“ jízdy benjamínků a také nominační závod na pět kilometrů.
Čerstvý trojnásobný mistr České republiky na deblkanoi (200, 500 a 1000 metrů) Jiří ZALUBIL se po národním šampionátu balí a v pondělí odlétá do kanadského Halifaxu na svoje druhé mistrovství světa dospělých. Z Račic putuje reprezentovat spolu s kojetínským reprezentantem Antonínem HRABALEM.
O měsíc později se potká s kajakářem Ondřejem PRCHLÍKEM na světovém šampionátu juniorů a do 23ti let v maďarském Szegédu, kde se sedmnáctiletý kajakář díky svým výkonům – získal stříbro a tři bronzové medaile, měl představit v posádce českého juniorského čtyřkajaku.
 
Pocta reprezentovat nemine ani kanoistku Kláru Studničkovou, která uspěla zejména na deblkanoi spolu s přerovskou Denisou JANÁČKOVOU. Jak Studničková, tak Prchlík budou členy českého výběru pro nabitou zářijovou regatu olympijských nadějí v Bratislavě. Mezi kanoistkami byla dvakrát dekorována taktéž žačka Tereza Marie JANČOVÁ.
 
Další úspěšnou závodnicí ONV byla na domácím vrcholu kajakářka Ema VYMAZALOVÁ – mistryně republiky na pětistovce a druhá na 200m.
 
Pro nemistrovské medaile si dopádlovali také benjamínci Alexandr GABRHEL, Petr PAVELKA, Tereza GALUŠKOVÁ a Sára POCHYLÁ. Rychlostní kanoisté ze Slovácka obsadili pět čtvrtých, sedm pátých, sedm šestých, osm sedmých, tři osmá a sedm devátých míst. Spolu se třemi zlaty odchovance Zalubila si přivezli sedmnáct cenných kovů. Včetně závodníků ONV se na březích račického kanálu objevilo přes sedm desítek osob spojených s novoveskou kanoistikou.
 
Ve finálových jízdách bojovali o medaile dále:
 
Mlčoch Jakub, Andrýsková Simona, Balcarová Nikola, Podráský Richard, Červenáková Amálie, Janoška Štěpán, Knotek Dalimil, Knotek Daniel, Němčická Johana, Zálešák Lukáš, Jančová Tereza Marie, Pavlíčková Karolína, Tischer Vojtěch, Zalubil Ondřej, Dostál Tobiáš, Studničková Tereza, Uvíra Jiří, Vymazal Erik, Černý Jonáš, Černý Jáchym a Prchlíková Sabina
 
Ještě než se na sklonku srpna uskuteční jubilejní, třicáté Mezinárodní Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice SLOVÁCKÁ 500, střihne si Jiří ZALUBIL Evropu v Mnichově.
 
medailová bilance 🇨🇿 mistrovství 👇
 
🥉🥈🥉🥉Prchlík Ondřej (K1 1km, K2 500 & 1km, K4 500m)
🥈🥈Studničková Klára (C2 500 & 200m)
🥈🥉 Jančová Tereza Marie (C1 200 & 500m)
🥇🥈Vymazalová Ema (K1 500 & 200m)
🥈“ Gabrhel Alexandr (mK1 500m)
🥉“ Galušková Tereza (mK1 500m)
🥉“ Gabrhel Alexandr – Pavelka Petr (K2 500m)
🥉“ Galušková Tereza – Pochylá Sára (K2 500m)
&
🥇🥇🥇Zalubil Jiří (C2 500 & 1000 & 200m)