Další Zalubilův světový výsledek

Možná až nečekaného výsledku dosáhla česká deblkanoe Antonín HRABAL – Jiří ZALUBIL na mistrovství světa dospělých v Kanadě (3.-7.8.), když ve finále na kilometru skončila šestá, přičemž odstup na třetí Kanaďany a zejména pak na čtvrtou španělskou a pátou brazilskou loď nebyl velký. Po dramatickém semifinále, kdy HRABAL se ZALUBILEM tak tak uhájili postupové místo by to asi málokdo čekal. Závod v těsném souboji opanovali němečtí olympijští medailisté BRENDEL – HECKER před druhými Číňany LIU – JI. Na nové olympijské distanci – pětistovce dvojice HRABAL-ZALUBIL skončila celkově třináctá (čtvrtá v B finále). Letošní MS bylo pro juniorského mistra Evropy a několikanásobného světového medailistu mezi juniory a do 23ti let druhým mezi dospělými. V minulém roce se na podzim vrátil z dánské Kodaně z osmým místem na pětistovce (tehdy v lodi klečel s jiným kojetínským odchovancem Jiřím MINAŘÍKEM) a šestým z finále čtyřkánoí.

Světový šampionát v Kanadě byl vůbec pro celou českou reprezentaci úspěšný. Kromě medailí kajakáře DOSTÁLA a kanoisty FUKSY dosáhli závodníci v dresech České republiky na řadu zajímavých výsledků

Dodejme, že odchovanec Ostrožské Nové Vsi Jiří ZALUBIL byl už čtvrtým pádlujícím z tamní loděnice u jezera Čtverec, který měl tu čest reprezentovat Českou republiku na jezeře Banook u kanadského Halifaxu (dříve Dartmouth). Tím prvním byl kajakář Petr HRUŠKA na juniorském světovém šampionátu v roce 1989 (8. a 9. místo na čtyřkajaku), následoval kanoista Petr POJEZNÝ v roce 1997 (7. místo na čtyřkanoi) a kanoista Zbyněk ONDRAČKA v roce 2000 (6.místo v kanoistickém maratonu).

ZALUBIL po návratu z Kanady na odpočinek bohužel příliš pomýšlet nemůže. Čeká jej totiž ještě kontinentální šampionát v Mnichově a poté mistrovství světa do 23ti let v Szegédu.

výsledky

slovacky.denik.cz

přehled Zalubilových světových a evropských výsledků

canoe22.com