Vítězná trofej opět zůstala v domácí loděnici

Dnes v Ostrožské Nové Vsi na uherskohradišťsku skončilo XXX. Mezinárodní Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice SLOVÁCKÁ 5OO, kterého se zúčastnilo třiapůl sta pádlujících z Moravy, Čech, Slovenska, Polska, Lotyšska a Bulharska.
Úvod obstaral páteční prolog „Okolo Čtverce“, jenž absolvovalo více jak sto lodí. Sobota byla ve znamení pěti set metrové trati a klání benjamínů na dva kilometry, neděle pak patřila jak závodům nejmladších na minikánoích a minikajacích na 2km, tak dvouset metrovým sprintům. Nechybělo dvojutkání Česko-Slovensko na sedmikánoích, a to skončilo remízou 1:1, tedy na 500m distanci projelo jako první cílem Česko, na 200m Slovensko. Z mnoha medailově úspěšných domácích se blýskla ziskem šesti zlatých a dvou stříbrných kovů šestnáctiletá kajakářka Nikola BALCAROVÁ. Dvěma starty na deblkajaku spolu s Jakubem MLČOCHEM si okořenil přípravu na nadcházející světový šampionát juniorů v Szegédu sedmnáctiletý Ondřej PRCHLÍK. Zatím co na pětistovce se domácí dvojice musela smířit s vítězstvím trenčianského deblu DöRNER-MÚKA, dvoustovku MLČOCH s PRCHLÍKEM suverénně ovládli. Do organizace celé technicky velmi náročné akce se zapojilo osm desítek dobrovolníků.
 

Mezinárodní mistři Moravy v rychlostní kanoistice 2022:

  • kanoisti: Stolárik Peter (TTS Trenčín) 500 i 200m, Stolárik Peter-Masaryk Kristian (TTS Trenčín) 500 i 200m
  • kajakáři: Dörner Milan (TTS Trenčín) 500m, Macháček Jan (Dukla Praha) 200m, Múka Josef-Dörner Milan (TTS Trenčín) 500m, Mlčoch Jakub-Prchlík Ondřej (Ostrožská Nová Ves)
  • kajakářky: Pjajčíková Kateřina (Ostrožská Nová Ves) 500 i 200m, Svozilová Petra-Bartáková Kateřina (Olomouc) 500m i 200m
  • kanoistky: Palashavets Sofya 500m i 200m, Vybíralová Evelína-Palashavets Sofya (LS Brno) 500 i 200m

celkové pořadí (32 bodujících oddílů a klubů:

1. TJ Ostrožská Nová Ves, z.s. 305 bodů
2. TTS Trenčín 230 bodů
3. KK Přerov 155 bodu