Úspěšných 24 hodin v Záhřebu

Pět závodníků oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves strávilo v chorvatském Záhřebu právě uplynulý víkend 24 hodin, během nichž se sedmkrát stihlo vystřídat na stupních vítězů v rámci otevřeného mezinárodního mistrovství Záhřebu v rychlostní kanoistice. V unikátním rekreačním a sportovním centru Jarun vzdávajícím hold všem významným chorvatským sportovcům, jejichž snímky s popisem úspěchů zdobí pětikilometrovou Alej Matije Ljubeka, světové kanoistické legendy, se představili pádlující z Chorvatska, Slovinska, Bosny, Srbska a zásluhou Ostrožské Nové Vsi i České republiky. Nejvíce se dařilo dorostenecké kajakářce Nikole BALCAROVÉ, která zvítězila na pětistovce a mezi juniorkami i na kilometru. Třetí cenný kov – stříbro přidala ve finále deblkajaků spolu s Johanou NĚMČICKOU z Uherského Ostrohu. Stříbro a bronz dokázala vybojovat třináctiletá žačka Tereza STUDNIČKOVÁ – třetí ve finále K1 500 m a druhá na deblkajaku spolu se svou přemožitelkou Miou STOJAKOVIĆ z chorvatského Belišće. (Předcházející sobotu uspěla Tereza Studničková ve Vídni). Ačkoliv Chorvatsko bylo na posledních olympijských hrách zastoupeno i kanoistkou (Vanesa TOT), musela Terezina sestra Klára vzít za vděk souboji z chlapci. Pětisetmetrová trať ji vynesla stříbro, na kilometru startovala dokonce dvakrát. Nejdříve mezi juniory, kde skončila sedmá a posléze i v ostře sledovaném memoriálovém závodě Matije Ljubeka, v němž skončila osmá. (Totéž memoriálové finále proměnil před čtyřmi léty v bronz kanoista Jiří ZALUBIL). Snad tyto těžké závody budou pro sedmnáctiletou STUDNIČKOVOU přínosem v červnových nominačních závodech. Z bronzu se v Chorvatsku radoval ještě patnáctiletý kanoista Lukáš ZÁLEŠÁK (C1 500m).

Závodní dráha Jarun je známým pojmem pro řadu bývalých závodníků Ostrožské Nové Vsi (kajakáře Pavla KUSÁKa, Bohumila KUSÁKa, Petr POSPÍŠILa, Petra HRUŠKu či kanoistu Ondřeje ŠIŠPERu) i trenéra PJAJČÍKA, kteří tu reprezentovali Českou republiku na světovém či evropském šampionátu.

kompletní přehled výsledků: kajak.furkisport.hr

Se čtyřmi medailemi (2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz) se vrátil v sobotu z Nymburské pětistovky kajakář Ondřej PRCHLÍK. O den později závodili na Pastvinské přehradě sourozenci Jonáš, Jáchym a Justýna ČERNÍ z Buchlovic a Alexandr GABRHEL z Uherského Ostrohu. V areálu loděnice se objevil o víkendu na tréninku kanoista Jiří ZALUBIL, kterého spolu s deblistou Antonínem HRABALEM čeká od 20. do 22. května mimořádná konkurence v Račicích, na světovém poháru.

slovacky.denik.cz

idobryden.cz