Úspěchy na mezinárodní regatě

Mezi čtyřmi desítkami mladých rychlostních kanoistů, kajakářů, kajakářek a kanoistek startujících pod hlavičkou České republiky na 37. mezinárodní regatě v Bratislavě byla zastoupena Ostrožská Nová Ves třemi reprezentanty – Ondřejem Prchlíkem, Nikolou Balcarovou a Klárou Studničkovou.
Medailového úspěchu se dočkala osmnáctiletá kanoistka Studničková, která na kilometru jen těsně prohrála s německou závodnicí Leonie Koellner a získala stříbro. K tomu přidala dvě čtvrtá místa (200 a 5000m) a jedno páté místo (500m).
Osmnáctiletý kajakář Prchlík se v těžkých soubojích dokázal do bojů o medaile prosadit hned třikrát. Nejblíže k ní měl spolu s pražským Lukášem Součkem na deblkajaku, když na 1000m skončili pátí. Na poloviční trati byli sedmí stejně jako na singlkajaku na téže distanci. Ve sprintu na 200 metrů ovládl B finále, tudíž skončil celkově desátý.
Pro sedmnáctiletou kajakářku Balcarovou byla účast na regatě reprezentační premiérou. Do B finále dokázala postoupit ve sprintu na 200m a celkově skončila sedmnáctá.
Český výběr získal 26 medailových umístnění a celkově třetí místo v týmové soutěži, které dominovali domácí, němečtí a polští sportovci. Na Veľkém Zemníku, v dějišti budoucího mistrovství Evropy juniorů a do 23ti let 2024 pádlovalo 366 startujících z šestnácti zemí.