Trenčianská regata, Sedlec a Plzeň

Šest medailí z 65.Trenčianské regaty na Váhu, devět ze Sedleckého rybníku a čtyři z plzeňské Radbuzy, takový byl uplynulý víkend (24.-25.6.) rychlostních kanoistů TJ Ostrožská Nová Ves.
Na Slovensku se mezi medailisty prosadili dorostenec Lukáš Zálešák na deblkanoi (stříbro na 200m), dorostenka Tereza Marie Jančová dvakrát na singlkanoi (stříbro na 200m a bronz na 4km), dvanáctiletý Alexandr Gabrhel na minikajaku (zlato na 200m) a desetiletý Daniel Plevák dvakrát na minikajaku (stříbrný na 200m a 2km).
V Sedlci a Plzni sbírali cenné kovy sourozenci Jonáš, Jáchym a Justýna Černí. Devítiletá Justýna uspěla hned sedmkrát (dvakrát zvítězila a pětkrát brala stříbro), o dva roky starší Jáchym šestkrát (dvakrát vyhrál, třikrát skončil stříbrný a jednou spolu s dvanáctiletým bratrem Jonášem bronzový).
 
Před nedělním odjezdem na Předrepublikové soustředění u hradu Zvíkova se kanoista Zálešák chystá ve slovenských Novákách (1.7.) navázat na stříbro z Trenčína.
 
V pondělí, 3.července trio Ondřej Prchlík, Klára Studničková a Jiří Zalubil odjede do italského Auronza na mistrovství světa juniorů a do 23ti let.