XLiV. Přespolák uzavřel sezónu

Letošní sezónu opět uzavřel Novoveský přespolák, poslední závod Velkomoravské ligy. Zatímco v minulém roce to bylo až 12.prosince !, letos 16.října.

Dopolední pádlování provázelo slušné slunečné počasí s chladným protivětrem, respektive povětrem. Nejrychlejším kajakářem na čtyřokruhové pětikilometrové trati byl Štěpán Záruba ze Sokola pražského, kajakářkou brněnská Anna Tvrdoňová, kanoistou přerovský odchovanec Radek Havlík hájící barvy Lodních Sportů Brno a kanoistkou domácí Klára Studničková. Dětským kategoriích dominovali na minikajacích přerovská Veronika Příkopová, kojetínský Tobiáš Skalka, v minikanoích zvítězil David Neradil z Kanoistiky Přerov. Hladinu jezera brázdilo ve třech startovních blocích celkem dvaasedmdesát lodí.

výsledky pádlování

Odpolednímu běhání předcházelo šplhání na tyči, které se těšilo velkému zájmu. Do soutěže se zapojilo 67 přítomných, z nichž absolutně nejrychlejších časů dosáhli domácí, dvacetiletý kajakář Michal Pjajčík a o rok starší veselský sjezdař, taktéž kajakář, Roman Ivánek. Oba potřebovali k vyšplhání na tyči 3,9 vteřiny. Děvčatům kralovala dvanáctiletá domácí kajakářka Klára Stloukalová, suverénní vítězka.

výsledky šplh

Celkem 105 běžců a běžkyň absolvovalo závody na tratích u jezera Čtverec. Půl kilometrová zápolení ovládli bývalá gymnastka, nyní kajakářka Sabina Prchlíková z TJ ONV a domácí fotbalista Jiří Bezděk. Na kilometru nebyli předstiženi Lucie Maňáková z přerovské Kanoistiky a domácí kajakář Jiří Uvíra. Kajakáři Patriku Janečkovi z brněnských Lodních Sportů nestačili třinácti a čtrnáctiletí soupeři při běhu „okolo Čtverca“. Také prvenství mezi ženami a dívkami putovalo na téže trati do stejného klubu zásluhou trenérky Martiny Mišíkové, která se dříve aktivně věnovala rychlostní kanoistice v Hranicích na řece Bečvě. O kilometr delší distanci než léta minulá, tedy 7,5 km museli zdolat patnáctiletí a starší běžci. Jezero Čtverec oběhli třikrát. Absolutním vítězem se stal třiatřicetiletý Pavel Žajdlík z Ostrožské Lhoty zařazený do kategorie veteránů, jenž tak oprášil dvě prvenství lhotského Petra Hanáčka z let 1997-1998.

výsledky běh

Disciplíny byly hodnoceny i samostatně, tudíž účast ve všech nebyla podmínkou. Nejrychlejší na vodě i na suchu obdrželi originální medaile, vítězové trofeje, věcnými cenami byla ohodnocena kombinace pádlování s během.

výsledky kombinace

Kvůli opatřením vyplývajících z opatření obecné povahy o stanovení změn ochranných pásem vodního zdroje Ostrožská Nová Ves vedla hlavní běžecká trať pouze kolem jezera Čtverec. Toto tradiční sportovní klání se konává začátkem dubna, ale kvůli vládním opatřením muselo dojít ke změnám termínu.

Krásný podzimní den u vody doplnilo také vyhlášení vítězů Velkomoravské ligy za rok 2021.

výsledky Velkomoravské ligy 2021

fotogalerie -kp+