Rychlostní kanoisté trénovali za hranicemi

Jedna skupina členů oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves spolu s částí reprezentačního družstva juniorů v italské Peschieře del Gardo a druhá v srbském Čurugu, spolu s kojetínskými a trenčianským závodníkem se od 12. do 20.března připravovaly na nadcházející sezónu, kterou zahájí XLV. Novoveský přespolák (2.dubna).
Na řece Mincio ústící do Lago di Garda najíždělo kilometry a pilovalo techniku devět sportovců dorostenecké a juniorské kategorie, další dorostenci a žactvo pak na slepém rameni řeky Tisy v srbské Vojvodině.

„V Peschieře trénovala takřka padesátka pádlujících pod dohledem pěti trenérů. Z dalších aktivit nescházely výběhy do okolí, posilování s přivezeným vybavením, fotbálek či strečing. Zpočátku až neuvěřitelně klidná hladina toku umožňovala po zimních měsících maximální koncentraci na srovnání techniky pádlování. Pobyt v AuroraApartHotelu s česky mluvící majitelkou vedle loděnice klubu Remiera doplňovalo vlastní stravování organizované vedoucím akce Václavem Stejskalem a kuchařem Vojtěchem Gerhátem. Teploty v odpoledních hodinách se dostávaly i přes 15° C“, sdělil Vít Pjajčík.

„V Srbsku provázelo výpravu dost chladné počasí, komplikovaný byl také přejezd hranice Evropské unie“, podělila se dojmy trenérka Michaela Tischerová. „V neděli, 13.března, sem dokonce zavítal srbský prezident (https://informer.rs/vesti/politika/685502/aleksandar-vucic-mir-stabilnost-vucic-curug)! Kojetínští trenéři Aleš Zendulka a Dušan Chovanec nám byli velkou oporou, a tak jsme vše zvládli“.

Tréninky dalších rychlostních kanoistů probíhaly také na Slovácku, jak na vodě (jezero Čtverec v Ostrožské Nové Vsi), tak na suchu (běh a posilování, sportovní hala) či ve vodě (plavání v Aquaparku v Uherském Hradišti), ba dokonce i na běžkách (Alfrédka).

Třináctiletá kajakářka Ema Vymazalová z Rajhradu hájící barvy Ostrožské Nové Vsi trénovala s brněnskými pádlujícími v chorvatském Opuzenu.
 
Dvaadvacetiletý odchovanec Jiří Zalubil: „V lednu jsme s klukama byli  dva týdny v Livignu v rámci vysokohorské přípravy. Potom jsme uprostřed února strávili půldruhého týdne ve Španělsku. Po volnějším týdnu v Praze jsme se přesunuli do Portugalska (16.-30.3.). Pak budeme v Praze tak týden a jedeme do Račic, kde bude naše finální příprava na jarní nominák“, popsal svůj tréninkový program mistr Evropy a světový medailista na deblkanoi.
 
V Africe, v Alžírsku si v tomto období, v rámci svého pracovního pobytu zahrál v oddílovém dresu trenér a mezinárodní rozhodčí Marek Mazur alespoň stolní tenis. Kajakář Jakub Mlčoch aktuálně své sportovní úsilí směřuje na hokejové zápasy týmu Motol Pelicans.