Ocenění pro Jiřího Zalubila

Dvaadvacetiletý kanoista Jiří Zalubil byl v pátek 25. února oceněn při třiadvacátém vyhlašování nejlepších sportovců města Uherské Hradiště jako sportovec z Uherského Hradiště působící v jiném městě (aktuálně Dukla Praha).

Slavnostní akt se letos uskutečnil po roční pauze, když vloni vystavila vyhlašování nejlepších sportovců stopku pandemie koronaviru. Sportovci byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení ve Slováckém divadle. Jiří Zalubil ale osobně přítomen nebyl, poněvadž právě pobýval na soustředění ve španělské Seville.

Předávání cen nejlepším sportovcům se spolu se členy vedení města Uherské Hradiště v čele se starostou Stanislavem Blahou zhostili předseda Klubu olympioniků ČOV a olympijský medailista Oldřich Svojanovský, bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Kadlec, úspěšný fotbalový trenér František Komňacký, mnohonásobný mistr republiky v šermu šavlí Michal Trubačík nebo reprezentantka ČR v házené Kristýna Mika Salčáková.

„Uherské Hradiště může být na své sportovce hrdé. Místní sportovci výrazně napomáhají tomu, že město má v republice dobré jméno. Jsem rád, že velmi ztížené podmínky v uplynulých dvou letech, poznamenaných epidemií koronaviru, se na výsledcích našich vynikajících reprezentantů nijak podstatně nepodepsaly a že se tak mohli zapsat do sportovní historie nejen našeho města, ale i České republiky. Poděkování ale nepatří jenom těm, kteří zazářili na sportovních kolbištích, ale také všem, kteří je k vrcholovému sportu vedou, zejména rodičům, trenérům a všem, kteří sport udržují v chodu a na cestě vzhůru,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.