První pohárové body a medaile

Moderní areál kanoistiky Kojetín u řeky Moravy hostil 23.-24.dubna první letošní celostátní závod v rychlostní kanoistice. Na dlouhé tratě od dvou do devíti kilometrů bylo přihlášeno 650 pádlujících z České republiky i Slovenska. Po USK a Spartě Praha měla nejpočetnější zastoupení Ostrožská Nová Ves, kterou reprezentovalo pětatřicet soutěžících. V těžké konkurenci se slováckému oddílu podařilo vybojovat čtyři medailová umístnění.
V sobotních intervalových startech na tři kilometry slavily double mezi třináctiletými žačkami vítězka Ema Vymazalová a bronzová Tereza Studničková. Vymazalová pak potvrdila dominanci i v nedělním klání na šest kilometrů s hromadným startem. Sedmnáctiletá kanoistka Klára Studničková si po sobotní páté příčce polepšila a v neděli brala stříbro.

Další bodovaná umístnění obsadili:

Třináctiletý kajakář Jiří Uvíra (2x 6.místo), sedmnáctiletá kanoistka Simona Andrýsková (6. a 7.místo), čtrnáctiletý kanoista Ondřej Zalubil (9. a 10.místo), sedmnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík (10. a 16.místo), šestnáctiletá kajakářka Nikola Balcarová (10.místo), kajakářka Tereza Studničková (12.místo), čtrnáctiletý kajakář Vojtěch Tischer (13. a 14.místo), třináctiletý kajakář Václav Rolenc (13. a 14.místo), šestnáctiletý kajakář Tomáš Cícha (17.místo), patnáctiletá kajakářka Amálie Červenáková (18.místo). Bodoval také patnáctiletý kanoista Daniel Knotek, který sice dojel v nedělli dvacátý, ale vzhledem tomu, že se před ním umístnili také dorostenci ze slovenského Trenčína, bodování Českého poháru se tak posunulo.

V nepohárových jízdách chlapců a děvčat dvanáctiletých a mladších měli k medailím nejblíže desetiletý Jáchym Černý z osmé a jedenácté pozice, jedenáctiletý Alexandr Gabrhel z desáté příčky, dvanáctiletý Erik Vymazal z jedenáctého místa a desetiletá Sabina Prchlíková z dvanácté pozice.

Následující víkend čeká první ostrý start dospělé, včetně kanoisty Jiřího Zalubila, porovnat se s elitou hodlá také Jakub Mlčoch. V Račicích se pojede o nominace na úvodní mezinárodní soutěže. V rámci nominačního závodu bude probíhat také testování členů reprezentačního družstva juniorů, mimo jiných Ondřeje Prchlíka, Kláry Studničkové a Simony Andrýskové.

výsledky

denik.cz

kanoistika-kojetin.cz

fotogalerie Martina Tischera