Offene Österreichische Marathon

Šest medailových úspěchů na Starém Dunaji ve Vídni a čtyři na Kamencovém jezeře v Chomutově – taková byla další květnová sobota, 6.května v podání rychlostních kanoistů Ostrožské Nové Vsi.
 
Offene Österreichische Marathon Staatsmeisterschaft absolvovala v konkurenci rakouských, maďarských a českých závodníků sedmička pádlujících. Ve špičkovém sportovním areálu PSV Wien vystoupili na stupně vítězů kanoista Lukáš ZÁLEŠÁK (1.), kanoistka Tereza Marie JANČOVÁ (1.), kajakář Jiří UVÍRA (2.), kanoista Tobiáš DOSTÁL (2.), minikajakář Alexandr GABRHEL (1.), minikajakář Daniel PLEVÁK (1.).
 
Z Českého poháru benjamínků v Chomutově si přivezli medaile (2x stříbro a 2x bronz) sourozenci Jáchym a Justýna ČERNÍ z Buchlovic, kteří o den později závodili v Ústí nad Labem, kde Justýna skončila šestá, Jáchym osmnáctý a Jonáš jedenadvacátý.
 
Pěti dalším členům oddílu kanoistiky TJ ONV končilo v sobotu, 6.května společné soustředění sportovního centra mládeže a reprezentačního družstva juniorů na Oboze u Slapské přehrady.
 
Od čtvrtka, 11. do neděle, 14.května probíhá v maďarském Szegédu první závod světového poháru. V roce olympijské kvalifikace si tak čeští reprezentanti otestují mezinárodní výkonnost v nabité konkurenci. Mezi nimi i Jiří ZALUBIL (odchovanec TJ ONV) na deblkanoi spolu s Jiřím MINAŘÍKEM. Druhou rozjížďku ze čtyř mají na programu v sobotu v 15:36. O dvě hodiny později se bude rozhodovat, jaké finále na pěti set metrové trati pojedou. Mládež absolvuje v sobotu a neděli (13.-14.5.) druhý závod Českého poháru v Račicích.