O další body i medaile v Račicích

Deblové posádky se závodníky Ostrožské Nové Vsi dosahovaly velmi zajímavých výsledků v rámci druhého závodu Českého poháru v Račicích. Bezkonkurenčně nejrychlejším juniorským deblkajakem na pětistovce i kilometru bylo společenství USK Praha a Ostrožské Nové Vsi Lukáš SOUČEK – Ondřej PRCHLÍK. Osmnáctiletá Klára STUDNIČKOVÁ byla pro změnu neporažena na deblkanoi spolu s Kamilou ŠÍMOVOU (KVS Žamberk). Čtrnáctiletý Jiří UVÍRA zasedl do deblkajaku spolu s hokejistou Jáchymem KINCLEM (Sokol Králův Dvůr) a ve velké konkurenci včetně řady slovenských reprezentantů z toho bylo parádní druhé místo. Doslova husarský kousek se povedl Ostrožské Nové Vsi v nejpočetnější věkové kategorii – dorostu, kde se v devítičlenném finále deblkajaků předvedli tři kajakáři, což se novoveským už hodně dlouho nepovedlo. Do boje o medaile bylo třeba postoupit z jedné z pěti rozjížděk přes semifinálovou jízdu (celkem tři). Šestnáctiletí kajakáři Štěpán JANOŠKA – Dalimil KNOTEK nakonec patřili k aktivním bojovníkům o medaili. I když skončili pátí s dvousekundovou ztrátou na bronz, se svým výsledkem museli být rozhodně spokojeni. Třetím finalistou byl o rok mladší Vojtěch TISCHER, jenž s frýdecko-místeckým Ondřejem BARABÁŠEM obsadil devátou pozici.
Medailové výsledky podtrhla ziskem stříbrné (1000m) a bronzové (500m) medaile na singlkanoi Klára Studničková. Kanoisté, kajakáři, kajakářky a kanoistky (13-18 let), jejichž účast ze Slovácka čítala čtrtnáct jmen se prosadili do boje o cenné kovy devatenáctkrát. Jako arbitři působili v Labe aréně další členové TJ Ostrožská Nová Ves – Marek MAZUR a Tomáš MLČOCH.

Následující neděli se mladší pádlující vydají sbírat další pohárové účasti na Pastvinskou přehradu.