Na úvod Brněnský dvoukilák

Brněnským dvoukilákem na řece Svratce v Jundrově odstartovali kajakáři a kajakářky Ostrožské Nové Vsi letošní závodní sezónu. Za nepříliš vlídného počasí se v konkurenci převážně moravských závodníků doplněné o ukrajinské kanoisty a slovenského kajakáře představila šestnáctka pádlujících slováckého oddílu. Vedení oddílu počítá pro letošní sezónu minimálně s třemi desítkami pádlujících, které by měly doplnit desetiletí členové přípravky Bohumila Kusáka. Reprezentanti se aktuálně připravují na Slapské přehradě, kde se účastní celostátního soustředění členů reprezentačního družstva juniorů a sportovního centra mládeže, řadu dalších trápí studijní povinnosti v souvislosti s přijímacími zkouškami na střední školy, někteří se omluvili kvůli zahraničnímu projektu a v neposlední řadě své udělala i marodka.
Z úvodního závodu Velkomoravské ligy přivezla Ostrožská Nová Ves nakonec čtrnáct medailových umístění. Zlaté medaile vybojovali kajakářka Tereza Studničková mezi třináctiletými, na deblkajaku pak její kolegyně, žačka Ema Vymazalová a Alexandr Gabrhel dominoval nejmladším na minikajacích.

Další medailisté: dorostenky Nikola Balcarová a Johana Němčická z Uherského Ostrohu, žáci Matyáš Galuška z Uherského Ostrohu, Vojtěch Tischer, Jiří Uvíra z Kudlovic, žačka Karolína Pavlíčková z Kunovic, benjamínek Erik Vymazal z Rajhradu, Tereza Galušková z Uherského ostrohu a Sára Pochylá

O velikonoční neděli se pojede druhý závod Velkomoravské ligy v rámci odloženého XLV. Novoveského přespoláku v Ostrožské Nové Vsi.

slovacky.denik.cz

výsledky, foto