Medaile v Poznani byla blízko

Po finálovém startu ve světovém poháru předcházející víkend v Račicích se kanoista Jiří Zalubil spolu s Antonínem Hrabalem znovu probojovali v druhém závodě v polské Poznani do finále kilometru ! Tentokráte si přímým postupem z třetího místa v rozjížďce vybojovali sedmou dráhu, tedy dále od opět vítězných Němců Brendela s Heckerem. Od bronzové medaile dělilo českou loď jen čtyřiadvacet setin vteřiny ! Bronz brala Kanada, Spence-Himmelman, stříbro domácí posádka Nowacki-Witkowski.
Zalubil-Hrabal bojovali o postup také na nové olympijské trati-pětistovce, kde si podobně, jako v Račicích vyjeli start v B finále. Kvůli extrémně špatným povětrnostním podmínkám museli pořadatelé program upravit, B a C finále byla z těchto důvodů zrušena. Největší hvězdou české výpravy byl kanoista Martin Fuksa, který navázal na dvě zlaté medaile z minulého víkendu a opět dvakrát zvítězil !
Světový pohár vyvrcholí srpnovým mistrovstvím světa v Kanadě (Dartmouth). Zda-li bude Zalubil při tom, toť otázkou. Aktuálně se bude odchovanec Ostrožské Nové Vsi soustředit na soutěže do 23ti let, a sice na červnové mistrovství Evropy v Bělehradě a zářijový světový šampionát v maďarském Szegédu, kde by měl bojovat o medaile právě s kojetínským odchovancem Antonínem Hrabalem na deblkanoi.

Tento víkend se konal také závod světového poháru v maratonu v Praze. Tam měla Ostrožská Nová Ves zastoupení v osobě startéra Marka Mazura.

Ve čtvrtek se rychlostní kanoisté přesunou do Račic na nominační závod juniorů a druhý závod Českého poháru.

slovacky.denik.cz

kompletní výsledky

kanoe.cz