Závodníci sbírali medaile pro Českou republiku

Šest členů oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves mělo 29.-30. května možnost soutěžit za národní tým na bratislavském Zemníku, kde se konala 35. Mezinárodní regata.
Šestnáctiletá česká reprezentantka na kanoi Klára Studničková si z nejlepší závodní dráhy na Slovensku přivezla úctyhodných pět medailí ! O tři z nich se spolu s ní zasloužila Simona Andrýsková. Děvčata skončila nejdříve stříbrná v kilometrovém finále deblkanoí kadetek, poté pak zvítězila na olympijské pětistovce a ve sprintu na 200m brala bronz. Na singlkanoi skončila Studničková dvakrát (1000 a 500m) za vítězkou z Kazachstánu Mariyi Brovkovou.
Velmi blízko ke zlatu měl mezi kadety šestnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík. Na dvoustovce zaostal za slovenským Doktoríkem pouhých osmadvacet setin vteřiny !, jeho pěti set metrový souboj skončil prvenstvím Švýcara Laupera. O stříbře domácího Tótha před olympijskou nadějí z Chylic rozhodlo osmnáct setin sekundy !
Zdatně si při své reprezentační premiéře počínal rovněž deblkajak patnáctiletých kadetů Richard Podráský-Tomáš Cícha, když na všech tratích postoupil do finálových bojů. Nejlepším výsledkem dvojice bylo velmi slušné páté místo na olympijském kilometru.
Také osmnáctiletý junior Josef Húsek pádloval poprvé v českém národním dresu a snažil se prosadit mezi nejlepší. To se mu částečně podařilo na trati 1000m, kde obsadil v B finále šesté místo, celkově tedy patnácté.
V hodnocení národů patřilo českým sportovcům druhé místo za Slovenskem startujícím v nejsilnějším složení.