Setinky od evropského bronzu

Kanoista Jiří Zalubil, odchovanec Ostrožské Nové Vsi úspěšně reprezentoval ČR na evropském šampionátu do 23ti let v polské Poznani, 2x skončil těsně pod medailovými stupni na 4.místě. (c2 1000 a 500m).
Ačkoliv do bojů o medaile vedla cesta deblkanoe Jiřího Zalubila pokaždé přes semifinálovou jízdu, zatímco tři nejrychlejší lodě postupovaly přímo z rozjížděk, medailový tah na evropské pódium byl ohromující.
Na olympijském kilometru klečel jednadvacetiletý reprezentant z Mařatic v deblovce spolu s kojetínským odchovancem Jiřím Minaříkem, se kterým slavil před třemi léty titul juniorských mistrů Evropy. Vývoj závodu byl pro českou dvojici impozantní, ale v posledních záběrech jim první velká dospělácká medaile doslova proklouzla mezi prsty. Od třetích Ukrajinců měli odstup pouhých patnáct setin vteřiny ! Také poloviční trať s dalším odchovancem kojetínské kanoistiky Antonínem Hrabalem znamenala pro odchovance ONV obdobný výsledek – čtvrté místo. Oba evropské finálové závody deblkanoí ovládla ruská dvojice Petrov-Romanov. Ostatně Kirill Romanov byl právě členem tehdejší juniorské C2, kterou Zalubil s Minaříkem na juniorském ME pokořili.

Český národní tým se v Poznani prosadil na stupně vítězů pět krát a k tomu přidal další čtyři čtvrtá místa.

 

výsledky