Z Přerova jako druhý tým

Na řece Bečvě se 18. a 19.června konaly další dva závody Velkomoravské ligy v rychlostní kanoistice. Přerovská 200 byla jeho čtvrtým letošním dílem a oddíl kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves v něm obsadil celkově druhé místo za domácími. Zlaté medaile získali kajakářka Nikola Balcarová (na deblkajaku spolu s kojetínskou Zendulkovou a v mixu, obě na 200m), kajakář Richard Podráský (na deblkajaku spolu s Balcarovou na 200m), kajakář Vojtěch Tischer (na deblkajaku spolu s frýdecko-místeckým Barabášem a v mixu, obě na 200m), kajakářka Karolína Pavlíčková (na deblkajaku spolu s Tischerem na 200m), kajakářka Ema Vymazalová (na singlkajaku na 200m, 2km a na deblkajaku spolu s brněnskou Honců na 200m), Alex Gabrhel a Petr Pavelka (na deblkajaku na 200m). K osmi vítězstvím přidali novovesští devět stříbrných a patnáct bronzových kovů. O další medailové výsledky se přičinili v pátém závodě VML, na Hranické 200.

Po Trenčianské regatě a mistrovství Evropy juniorů a do 23ti let (poslední červencový víkend) se kanoisté, kajakáři, kanoistky a kajakářky vrátí do Račic na další závod Českého poháru a nominaci dospělých, ve které se pokusí Jiří Zalubil dostat do výběru pro mistrovství světa v Kanadě. Následně se Ostrožská Nová Ves přesune k hradu Zvíkov na předrepublikové soustředění.