Šedesát medailí i vítězná trofej

XXIX. mezinárodní Mistrovství Moravy Slovácká 500 je minulostí. Letos v Ostrožské Nové Vsi startovalo takřka 350 pádlujících z 28 oddílů a klubů Moravy, Čech, Slovenska a Lotyšska. Závod Velkomoravské ligy byl odstartován pátečním prologem „Okolo Čtverca“ po němž následovala technická porada vedoucích trenérů. Maraton 191 jízd byl zahájen sobotními rozjížďkami na 500 metrů, které prokládaly medailové jízdy benjamínků (12ti letí a mladší) a semifinálová klání. Před polední přestávkou se odehrál česko-slovenský souboj sedmikánoí, ve kterém zvítězila česká loď. Singlová zápolení střídala deblová. Závod C1 muži 500m se jel po deváté jako Memoriál Bohumila Hlůška, mistra Československa. Vyhrál jej přerovský kanoista Josef Havlík. K večeru pak došlo na oblíbené závody klubových čtyřkajaků a čtyřkánoí. Chvíli před startem poslední sobotní disciplíny  – K2 mix se předvedly začínající děti. Nechyběl večerní pozdrav zástupců obce – starostky Jaroslavy Bedřichové a místostarosty Jaromíra Lažka, kteří předali přítomným symbolické dárky. Nedělní program na 200 metrové trati probíhal v obdobném duchu. Česko-slovenské utkání na sedmikánoích tentokráte zvládlo lépe Slovensko. Poslední, 191. jízdou bylo finále mixů na deblkánoích. Průběžně byli oceňováni vítězové Velkomoravské ligy 2020. Soutěž je dlouhodobě podporována mimo jiných i Zlínským krajem.

Mezinárodní mistři Moravy v rychlostní kanoistice 2021:

• kanoisti: Havlík Josef (Přerov) 500 i 200m, deblkanoe Bátla Richard-Masaryk Kristian (TTS Trenčín) 500m, Zubík Daniel-Večerka Martin (Přerov) 200m
  • kajakáři: Macháček Jan (Dukla Praha) 500 i 200m, deblkajaky Voronič Michal (Jablonec/Nisou)-Pavlík Matouš (USK Praha) 500m, Csoma Tomáš (Přerov)-Macháček Jan (Dukla Praha) 500m
  • kajakářky: Hermély Gabriela (Přerov) 500 i 200m, Husáriková Diana-Múková Alena (TTS Trenčín) 500m i 200m
  • kanoistky: Tinková Sandra (TTS Trenčín) 500m, Miškolciová Martina (TTS Trenčín) 200m, deblkanoe Hladíková Barbora (Nymburk)-Jiskrová Tereza (Přerov) 500 i 200m

Celkové pořadí (28 bodujících oddílů a klubů z Moravy, Čech, Slovenska a Lotyšska):