Poslední pohárový závod

S pěti medailovými umístnění a dalšími bodovanými pozicemi se z Týna nad Vltavou vrátila dvaadvacítka závodníků, čímž završila letošní pohárové soutěže. Mnozí pádlující v dresech Ostrožské Nové Vsi dokázali ještě vylepšit svá umístnění z republikového šampionátu na pětikilometrové trati na Pastvinské přehradě. Asi největším překvapením bylo šesté místo kajakářky Nikoly Balcarové v intervalovém závodě na čtyři kilometry, přičemž od bronzu jí dělilo jen jedenáct vteřin ! Vysokou výkonnost potvrdily sestry Klára a Tereza Studničkovy jenž dokázaly proměnit všechny své starty v umístnění na stupních vítězů ! Šestnáctiletá Klára Studničková dojele dvakrát třetí mezi kanoistkami, její o čtyři roky mladší sestra Tereza v sobotním klání benjamínek dvanáctiletých na dva kilometry vyhrála a v neděli přidala z poloviční tratě bronz. Dominanci ONV mezi nejstaršími benjamínkami potvrdila vítězstvím Ema Vymazalová. Velmi slušného výsledku dosáhl třináctiletý kajakář Vojtěch Tischer pátý v závodě na osm kilometrů. Kromě Balcarové se na šesté pozici objevili ještě šestnáctiletá kanoistka Simona Andrýsková, čtrnáctiletý kanoista Daniel Knotek a Ema Vymazalová na dvoukilometrové trati.

Závodiště v Týně nad Vltavou se může pochlubit významnými světovými soutěžemi v kanoistickém maratonu. V roce 1999 tu Zbyněk Ondračka obsadil třetí místo ve světovém poháru, v roce 2008 získala na mistrovství světa v Týně nad Vltavou stříbrnou medaili kajakářka Monika Machová v závodě deblkajaků juniorek (spolu s děčínskou Víchovou).

výsledky

přehled výsledků onv (list „tyn“)

Následně byly po psledním pohárovém závodě zveřejněny žebříčky sportovního centra mládeže pro následující rok. Do druhého kola výběru se nominovalo pět členů oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves:

  • Ondřej Prchlík, kajakáři 2005
  • Klára Studničková, kanoistky
  • Simona Andrýsková, kanoistky
  • Štěpán Janoška, kajakáři 2007
  • Daniel Knotek, kanoisti 2005

Za zmínku stojí i fakt, že další tři členové TJ ONV – kanoisté Pavlíček (2004) a Zálešák (2007), kajakář Dalimil Knotek (2007) byli hodnoceni jako první „pod čarou“. Členy sportovního centra mládeže pro letošní rok jsou kajakáři Prchlík, Cícha, Podráský, kanoistky Studničková, Andrýsková a kanoista Pavlíček.

žebříčky scm