Mistrovství ČR a čtyři šampioni

Šestatřicet závodníků oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves, z.s., jako sedmatřicátý pak odchovanec Jiří Zalubil, se představilo na čtyřdenním mistrovství České republiky v Račicích. V „olympijské“ atmosféře projely lodě ze slováckými kořeny čtrnáctkrát cílem na medailové pozici.
Impozantní 100% úspěšnost zaznamenal šestnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík z Chylic, který získal všech šest možných titulů českého šampiona-na singlkajaku (K1 200, 500, 1000m), na deblkajaku (K2 spolu se Zbraslavským Součkem; 500 a 1000m) a na čtyřkajaku (K4 spolu se Součkem a jeho oddílovými kolegy Knoškou a Večeřem; 500m). Výkony studenta gymnázia v Uherském Hradišti byly pro soupeře zdrcující. Jeho dosavadní zlatá sbírka se tak za tři roky rozrostla na 12 nejcennějších kovů z mistrovství České republiky.


Žákovskými mistry ČR se stala i čtrnáctiletá veselsko-ostrožská dvojice Štěpán Janoška a Dalimil Knotek, která si spolu se Šindelem (SK Dvůr Králové) a T.Kapounem (Kojetín) dokázala udržet vítěznou pozici ve finále čtyřkajaků (500m), o které usilovalo jedenadvacet čtveřic !
Při absenci olympijské deblkanoe bratrů Fuksových zaujala pozici české jedničky dvojice juniorských mistrů Evropy a bronzových ze světového šampionátu téže věkové kategorie Jiří Zalubil z Mařatic a Jiří Minařík z Kojetína. V dresech Dukly Praha na pětistovce a kilometru tímto potvrdila nominační ambice na zářijový světový šampionát do 23ti let v Portugalském Montemoru. Jen ve sprintu na 200m se moravští borci museli smířit s rychlostí deblkanoe Antonín Hrabal-Filip Dvořák (rovněž z pražské Dukly). Třetí prvenství přidali na čtyřkanoi spolu s Hrabalem (dříve Kojetín) a vltavotýnským odchovancem Nováčkem.
Žákovské stříbro získali kanoisté Lukáš Zálešák-Daniel Knotek, kteří o něj usilovali na čtyřkánoi (500m) spolu s hranickou dvojicí Sedlák-Nagy.
Nemistrovské medaile mezi nejmladšími dokázali vybojovat v závodech minikajaků dvanáctiletá Tereza Studničková a o dva roky mladší Alexandr Gabrhel.
Do finálových bojů z rozjížděk případně semifinálových jízd postoupili kanoisté, kajakáři, kajakářky či kanoistky z pod Buchlova třiatřicetkrát. Devětkrát jim k medaili scházela jediná pozice !
Hlavním rozhodčím závodu, jenž byl také akademickým mistrovstvím ČR a národním pohárovým kláním byl Tomáš Mlčoch, rovněž člen TJ ONV.

Mistrovství bylo zároveň nominací na zářijovou regatu olympijských nadějí, účast by měl mít jistou Ondřej Prchlík, ve hře jsou kanoistky Klára Studničková a Simona Andrýsková

Po račickém mistrovství na krátkých tratích se v Ostrožské Nové Vsi rozběhnou přípravy Mezinárodního Mistrovství Moravy SLOVÁCKÁ 500 (27.-29.8.), před kterým by měli vybraní závodníci reprezentovat Zlínský kraj na regatě ve slovinském přístavu Koper.

Pokračovat budou tréninky začátečníků a přípravky. Podrobnosti o jejich konání hledejte na oddílovém webu onv-canoe.cz

Přehled startujících a jejich nejlepších umístnění na mistrovství ČR v Račicích

Mistři republiky

  • Ondřej Prchlík (6x), Štěpán Janoška/Veselí nad Moravou spolu s Dalimilem Knotkem/Uh.Ostroh (1x), odchovanec Jiří Zalubil/Mařatice (3x)

vicemistři

  • Lukáš Zálešák spolu s Danielem Knotkem/Uh.Ostroh (1x)

stříbro

  • Tereza Studničková

bronz

  • Alexandr Gabrhel (Uh.Ostroh)

čtvrtá místa

  • Jan Pavlíček (Ostrožská Lhota), Anna Pavlíčková (Ostrožská Lhota), Simona Andrýsková spolu s Klárou Studničkovou, Erik Vymazal (Rajhrad), Tereza Galušková (Uh.Ostroh)

pátá místa

  • Nikola Balcarová, Jiří Uvíra (Kudlovice)

šestá místa

  • Jakub Mlčoch (Kunovice), Tomáš Cícha spolu s Richardem Podráským (Tučapy), Václav Rolenc (Blatnice) spolu s Uvírou, Klára Stloukalová spolu s T.Studničkovou, Ema Vymazalová (Rajhrad)

sedmá místa

  • Vojtěch Tischer, Ondřej Zalubil, Tereza Marie Jančová, Petr Pavelka (Dolní Němčí)

devátá místa

  • Michal Pjajčík, Josef Húsek, Jindřich Daněk

dále startovali

  • Eliška Bočková (Uh.Ostroh), Tomáš Cmol (Dolní Němčí), Amálie Červenáková, Johana Němčická (Uh.Ostroh), Jan Trojek (Uh.Ostroh), Matyáš Galuška (Uh.Ostroh), Karolína Pavlíčková (Kunovice), Sabina Prchlíková

výsledky