Kondiční příprava

Kanoisté, kajakáři, kajakářky a kanoistky TJ Ostrožská Nová Ves sice ještě lodě nezazimovali, ale podíl jejich kondiční přípravy narůstá. Její nedílnou součástí je běhání, a tak si tréninky zpestřují také účastí na běžeckých soutěžích. Díky nováčkovi Dmytriji Kachurovskému měli zastoupení v okresním (Uherský Ostroh, 26.9.) i krajském kole (Bystřice pod Hostýnem, 11.10.) škol v přespolním běhu. Početná skupina nevynechala 65.ročník Slováckého běhu v Uherském Hradišti (8.10.), kde si pro bronz doběhl patnáctiletý kajakář Vojtěch Tischer. O týden později na Běhu Zlínem – 75. ročníkem běhu „Přes Valašské Kotáry“ (15.10.) braly stříbrné medaile devítiletá Justýna Černá a jedenáctiletá Sabina Prchlíková. Bývalý kanoista, nyní dragon, jedenapadesátiletý Zbyněk Ondračka absolvoval 21.10. závod Běhej Valachy, kde skončil ve své kategorii osmý (celkově 56.). V rámci kondičního soustředění u Sečské přehrady se 28.října představili na Sokolském běhu republiky v Uhelné Příbrami. Z rukou běžecké legendy Jarmily Kratochvílové tam převzali medaili desetiletý benjamínek Daniel Plevák (stříbro), čtrnáctiletí kajakáři Jiří Uvíra (zlato) a Václav Rolenc (stříbro), jejich vrstevnice, kajakářka Tereza Studničková (zlato) a jedenáctiletá benjamínka Izabela Vávrová (bronz). V hlavním závodě na 4,5 kilometru si vítečně počínal Vojtěch Tischer, v cíli pátý a zdatně mu sekundoval trenér Vít Pjajčík, devátý v konečném pořadí. První listopadovou sobotu (4.11.) budou rychlostní kanoisté k vidění na Běžeckém festivalu v Otrokovicích, následovat bude start na Kovářské 5 ve Zlíně (11.11.).
Na zmíněném podzimním kondičním soustředění v Seči se mladí sportovci věnovali nejen běhu, ale hodně cyklistice na horských kolech, nechybělo posilování ani plavecký trénink. „11.-12. listopadu čekají úspěšné z žebříčku speciální připravenosti (závody Českého poháru 2023) testy obecné připravenosti“, přibližuje trenér Pjajčík způsob státní podpory nadějí ve věku 14-18 let. „V Praze a Nymburce budou uchazeči o sportovní centrum mládeže usilovat o předvedení maximálních výkonů v osmi disciplínách – testu pohyblivosti, sprintu na 50m, silovém testu tlaku (bench-pressu) s činkou od 60 do 100% osobní hmotnosti (dle věku a pohlaví), silovém testu tahu (shybech) v předepsaném provedení (16-17ti letí chlapci dokonce se zátěží), testech explozivní síly – v hodu medicinbalem v předepsaném provedení a ve skoku z místa a v anaerobních vytrvalostních testech – běh 800m a plavání 100m. Ostrožská Nová Ves bude mít na testování v Praze kajakáře Uvíru a Rolence a kanoistku Jančovou“, dodává Vít Pjajčík a uzavírá „Nepřipravení nemají šanci minimální bodové hranice dosáhnout“.
Úspěšní z mistrovství světa a z evropského šampionátu juniorů a do 23ti let Jiří Zalubil, Ondřej Prchlík a Klára Studničková mají za sebou přijetí hejtmanem Zlínského kraje Ing. Radimem Holišem (20.10.) a účast na vyhlášení Kanoisty roku v Praze (24.10.). Se sportovními centry – VICTORIA VSC (Prchlík, Studničková) a Dukla Praha (Jiří Zalubil) absolvovali podzimní soustředění (Praha, Nymburk, Měřín), další je čekají.
 
výsledky běžeckých soutěží