Úspěšný let na Sardínii

Na přelomu září a října byli rychlostní kanoisté Ostrožské Nové Vsi opět zastoupeni na několika místech Evropy. Někteří se 27.září zúčastnili okresního kola škol v přespolním běhu v Uherském Ostrohu a následně vyrazili do vzdálenějších destinací. Až na Sardínii zamířili kajakáři Nikola BALCAROVÁ a Štěpán JANOŠKA, kteří tvořili polovinu výpravy výběru Moravy, jenž využil pozvání tamních organizátorů k účasti na regatě International Sarcidano Race, jejíž dějištěm bylo jezero Borrocus u Isili vzdáleného přibližně sedmdesát kilometrů severně od Cagliari. Oba členové TJ Ostrožská Nová Ves si přivezli medaile z deblových závodů – Nikola BALCAROVÁ dvě stříbra, když spolu s kojetínskou Klárou ZENDULKOVOU nestačily pouze na srbskou posádku, Štěpán JANOŠKA dva bronzy, pro které si dopádloval spolu s borcem z LS Brno Lukášem FILIPEM. BALCAROVÁ s JANOŠKOU pak přidali ještě další medailová umístnění z finále mixů, ve kterém skončili na obou tratích (500 a 200m) třetí. Na 18.ročníku Velké ceny Sparty v Praze na Vltavě bojovali o medailová umístnění kajakář Jakub MLČOCH a sourozenci Ema a Erik VYMAZALOVI. Šestadvacetiletý Jakub MLČOCH se dokázal probojovat do elitního finále ve sprintu, v němž skončil šestý (zvítězil ZAVŘEL před Janem MACHÁČKEM, Martinem SOBÍŠKEM, ŠLOUFEM a REMUTOU, reprezentanti ČR z pražských vrcholových středisek). VYMAZALOVÁ obsadila na dvoukilometrové trati 16.příčku, její bratr Erik pak 13, ve sprintu oběma finálová účast unikla. O pár kilometrů níže, u loděnice KVS Praha si v sobotu, 1.října zpestřilo sportovní přípravu několik dalších chlapců a děvčat z novoveského oddílu kanoistiky. Zúčastnili se totiž mistrovství ČR dračích lodí na dlouhých tratích a ve své kategorii obsadili na velké lodi (dvacet pádlujících; 5km) první pozici a na malé lodi (deset pádlujících; 3km) druhé místo. Slovácká (ale i česká) kanoistika byla uplynulý víkend zastoupena rozhodčím Markem MAZUREM i na mistrovství světa v maratónu, jehož dějištěm bylo portugalské Ponte de Lima.

V sobotu, 8.října čeká výběr Ostrožské Nové Vsi v Polsku Międzynarodowy Wielomecz Kajakowy (Kaniów) a o den později Międzynarodowe regaty kajakowe Puchar Polski Południowej (Katowice). Další sportovci se v rámci přípravy pak objeví v Uherském Hradišti, kde se poběží 64. Slovácký běh.