Pátá na Evropě

S pátým a sedmým místem se devatenáctiletá Klára Studničková vrátila domů do Ostrožské Nové Vsi z mistrovství Evropy juniorů a do 23 ti let. Na bratislavském Zemníku startovala ve finálových jízdách deblkanoí na 500 a 200 metrů. Do lodě zaklekla spolu s o čtyři roky starší Alžbětou Veverkovou, odchovankyní TJ Sokol Králův Dvůr, nyní členkou pražského KVS. Na olympijské pětistovce skončila česká loď pátá, když evropskými šampionkami se staly Maďarky před Španělkami a Portugalkami, čtvrté skončily Polky. Dvousetmetrový sprint přinesl Studničkové s Veverkovou sedmou pozici. Reprezentanti České republiky dokázali opět dosáhnout skvělých výsledků a se ziskem deseti medailí, z toho čtyř zlatých se v celkovém hodnocení národů objevili na výborném třetím místě. Suverénem šampionátu juniorů a do 23 ti let byla se ziskem 28 ti medailí, z toho 14 ti zlatých maďarská výprava, druhá byla Ukrajina. Zajímavostí byla i účast a úspěchy závodníků z různých zemí, kteří v minulosti sbírali cenné zkušenosti také na Mezinárodním mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice Slovácká 500 v Ostrožské Nové Vsi

Nyní se Klára Studničková bude věnovat v domácích podmínkách a následně v Račicích přípravě na červencové mistrovství republiky (25.-28.7.). Většina závodního týmu ze Slovácka aktuálně trénuje (do 13.července) spolu se závodníky Prosportu Sezemice, Frýdku – Místku a dalšími u hradu Zvíkova.